Vagyonmegosztás

Vagyonmegosztás

Házastársi/Élettársi kapcsolat esetén is!

Közös megegyezéssel történő Vagyonmegosztásának elkészítését nyugodtan bízza ránk:

  • a házassági közös vagyon ügyvéd által ellenjegyzett szerződéssel adó és illetékmentesen megosztható;
  • teljes körű ügyintézést és képviseletet vállalunk, földhivatali ügyintézéssel együtt;
  • szakszerű, precíz és gondos jogi szolgáltatás keretében megtaláljuk Önök számára a legjobb jogi megoldást;

Mikor kötnek Vagyonmegosztási szerződést a felek?

  • váláskor, ha a házastársi közös vagyont mindenre kiterjedően és véglegesen szeretnék megosztani; (ilyen esetben a válóperének lebonyolítására is teljes körű ügyintézést vállalunk!)
  • válás nélkül is, a házasság alatt, a házasság fenntartásával, ha a felek a vagyonközösséget a jövőre nézve ki akarják zárni, és önálló vagyonszerzők szeretnének lenni; (ettől különbözik a Házassági szerződés, amit házasságkötéskor, vagy azt követően kötnek a felek, ha szeretnék biztosítani a vagyonukat, ilyen esetben is kizárható a vagyonközösség a jövőre nézve);
  • élettársak, amikor szeretnék szétosztani az életközösség alatt keletkezett vagyont;

Mennyibe kerül a Vagyonmegosztás?

  • Munkadíj: 145.000,-Ft –tól (ÁFA mentes).

Egyéb költségek: (ingatlan átírást is igénylő esetekben, ingatlanonként)

  • Földhivatali eljárási illeték: 6.600,- Ft
  • Tulajdoni lap: 5.000,- Ft
Vagyonnegosztás
Dr. Kosztolányi Ádám Kristóf

Vegye fel a kapcsolatot velünk most:

Dr. Kosztolányi Ádám Kristóf, ügyvéd

Mobil: +36-20/415-81-74

Email: kosztolanyi.adam@fnlaw.hu

Milyen adatokra lesz majd szükség a szerződés megírásához?

  • életközösség (együttélés) kezdetének és végének pontos időpontja;
  • házasságkötés adatai (házasságkötés helye, ideje);
  • közös gyermek esetén: közös gyerek(ek) neve(i), születési adatai;
  • különvagyon rögzítése (ha van);
  • közös vagyon rögzítése (értékesebb vagyonelemek felsorolása értékkel, terhekkel együtt)
  • a vagyonmegosztás eredményeképpen kinél maradnak, illetve kihez kerülnek az egyes vagyonelemek (átruházás esetén ingyenesen, vagy visszterhesen?).

Gyakori kérdések:

1. Hogyan történhet a Vagyonmegosztás?

A vagyonmegosztás történhet a felek által megkötött szerződéssel, illetve a bíróságtól is lehet kérni a megosztást. A hosszadalmas, és drága pereskedést elkerülendő minden félnek célszerű szerződést kötni inkább! Vagyonmegosztási szerződés köthető a házasság alatt, ha a felek a vagyonközösséget a jövőre nézve ki akarják zárni, továbbá köthető a váláskor, ha a házastársi közös vagyont mindenre kiterjedően és véglegesen meg akarják osztani

2. Szükéges-e a váláshoz Vagyonmegosztás?

A házassági bontópernek nem része a közös vagyon megosztása, ennek ellenére célszerű, és ajánlott házassági közös vagyont is megosztani. A házassági közös vagyon megosztása adó és illetékmentesen megtehető!

3. Mi a lényeges tartalma a Vagyonmegosztásnak?

A szerződésnek tartalmaznia kell a felek személyes adatait, az életközösség (együttélés) kezdetének és végének pontos időpontját, egy állapotrögzítést a felek vagyonával, továbbá a felek vagyonmegosztásának részleteit, azaz hogy a megosztás során milyen vagyonelem melyik félhez kerül, tartalmazza továbbá az egyes megtérítési igények végleges  rendezését.

4. Szükséges-e vagyonmérleg a Vagyonmegosztáshoz?

Nem szükséges vagyonmérleget készíteni, elegendő a szerződésbe, ha a felek csak a megosztás végeredményét, tehát a megosztásból eredő jogokat és kötelezettségeket foglalják írásba.

5. Kötelező-e, hogy a Vagyonmegosztás értékarányos legyen?

Nem kötelező. A vagyonmegosztás történhet úgy is, hogy annak eredményeképpen az egyik fél többet kap, a másik pedig kevesebbet. A felek a szerződésbe szabadon dönthetnek úgy is, hogy nem érték szerint pontosan osztják meg a közös vagyont, hanem figyelembe veszik, hogy valamelyik fél többet dolgozott a másiknál, többel járult hozzá valamely közös vagyontárgy megszerzéséhez, vagy egyéb méltányossági szempontokat is figyelembe vehetnek.

6. Lehet-e ingyenes a Vagyonmegosztás?

Igen, a vagyonmegosztás végeredményeként megvalósult vagyonmozgás megtörténhet ingyenesen, és visszterhesen is, és helye lehet a felek között a beszámításnak is.

7. Vagyonmegosztási szerződés vagy Házassági szerződés?

Házassági szerződés házasságkötéskör, illetve azt követően is köthető, ha a felek a vagyonukat szeretnék előre lefektetett, általuk meghatározott szabályok szerint szeretnék biztosítani. Ezzel szemben a Vagyonmegosztási szerződés váláskor, illetve válás nélkül is köthető, a házasság alatt, ha a felek szeretnék a vagyonukat megosztani, illetve szeretnének a jövőre nézve önálló vagyonszerzők lenni.

Vagyonmegosztás mellett az alábbi kapcsolódó családjogi ügyekben is tudunk segíteni:

Válóper – közös megegyezéssel

Házassági Szerződés

Végrendelet

Távazonosítás

Jogi szolgáltatásunk nyújtását távazonosítással is vállaljuk, így az időhiány, a földrajzi távolság, vagy egy esetleges betegség, stb. már nem korlátozza Önt abban, hogy jogi ügyleteit gyorsan, kényelmesen és egyszerűen intézze, akár otthonról. A távazonosítás részleteiről itt olvashat!

Kik vagyunk?

Az FNLAW Ügyvédi Társulás hazai és nemzetközi ügyfélkörével, és kimagasló színvonalú jogi szolgáltatásaival a legdinamikusabban fejlődő budapesti ügyvédi irodák közé tartozik. A 9 főből álló sikerorientált és előrelátóan gondolkodó csapatunk teljes körű támogatást nyújt a vagyonmegosztása során.