Válóperes ügyvéd

Válás békésen, egyszerűen, gyorsan.

-Közös megegyezéssel-

Munkadíj: 90.000,-Ft.

  • fix díj
  • ÁFA mentes (nem kell ÁFÁ-t fizetni)
  • nincsenek további díjak

Csak közös megegyezéses válópert vállalunk, ahol felek egyetértésben vannak a válással kapcsolatban, és együttműködnek egymással.

Válóperes ügyvédKözös megegyezéses válóperének lebonyolítását nyugodtan bízza ránk:

  • teljes körű ügyintézést vállalunk;
  • elkészítjük és beadjuk a bíróságra a keresetlevelet;
  • kapcsolatot tartunk a Bírósággal
  • elküldjük Önnek a tárgyalásra szóló idéző végzést
  • előkészítjük úgy az ügyét, hogy Önnek csak a bontóperes tárgyaláson kell részt vennie.

Egyéb fix költségek: 

  • peres eljárás illetéke: 30.000,- Ft.
  • tulajdoni lap díja (közös tulajdonú ingatlan esetén): 5.000,- Ft.

Válóperének elintézése mellett, vagyonmegosztásának elkészítését is nyugodtan bízza ránk!

Az ügy menete:

  1. bejelentkező levél írása „válóperes ügyintézéssel” a következő email címre:  kosztolanyi.adam@fnlaw.hu 
  2. Adatok megadása és elküldése, egy erre szolgáló formanyomtatványon.
  3. Megbízás, meghatalmazás aláírása egyeztetett időpontban.

Önnek a tárgyaláson való személyes részvételen túl más teendője nem lesz, minden egyebet mi intézünk Ön helyett.

Dr. Kosztolányi Ádám Kristóf

Vegye fel a kapcsolatot velünk most:

Dr. Kosztolányi Ádám Kristóf, ügyvéd

Mobil: +36-20/415-81-74

Email: kosztolanyi.adam@fnlaw.hu

Milyen kérdésekben kell egyezséget kötni (járulékos kérdések) a feleknek ahhoz, hogy a bíróság közös megegyezésük alapján bontsa fel a házasságot?

  • közös gyermek esetén a szülői felügyelet gyakorlása,
  • közös gyermek esetén a különélő szülő és a gyermek közötti kapcsolattartás,
  • közös gyermek esetén a gyermek tartása,
  • utolsó közös lakás használata,

Mit tartalmaz a válással kapcsolatos konzultáció?

  • részletesen, és mindenre kiterjedően átbeszéljük az ügyét,
  • tájékoztatást kaphat minden felmerülő kérdésére,
  • ügyének megismerését követően értékes információkat kaphat a vagyonmegosztás szükségességéről.

Milyen adatokra lesz majd szükség a keresetlevél megírásához?

  • életközösség (együttélés) kezdetének és végének pontos időpontja,
  • házasságkötés adatai (házasságkötés helye, ideje),
  • közös gyermek esetén: közös gyerek(ek) neve(i), születési adatai,
  • utolsó közösen használt lakás címe, helyrajzi száma, annak megadása, hogy ezt milyen jogcímen használták, továbbá, hogy innen ki és hova fog költözni,
  • közös kiskorú gyermek esetén: szülői felügyelet gyakorlása: 1. közös, 2. egyik szülő gyakorolja 3. feladatonként megosztják,
  • közös szülői felügyelet esetén: 1. váltott gondoskodás 2. egyikük gondoskodása alapján gyakorolják,
  • közös kiskorú gyermek esetén: a gyermek lakóhelye melyik szülőnél lesz,
  • közös kiskorú gyermek esetén: gyerektartás összege, a gyerektartás megfizetésének kezdő időpontja.

Milyen iratokra lesz majd szükség?

  • házassági anyakönyvi kivonat másolata,
  • közös gyermek esetén: gyermek(ek) születési anyakönyvi kivonata másolatban,
  • utolsó közösen használt lakás adatai.

Gyakori kérdések:

 Hogyan érdemes elindítani a válást – a válóperes ügyvéd válaszol

Forduljon hozzánk bizalommal, a kapcsolatfelvételt követően küldünk Önnek egy könnyen és egyszerűen kitölthető ADATLAPOT, amelynek visszaküldése után elkészítjük a keresetlevél tervezetét, amelyet emailen küldünk ki átolvasásra, és amelyet mindenre kiterjedően egyeztetünk a felekkel. A váláshoz szükséges ügyvédi meghatalmazás, és megbízási szerződés aláírására Önnek megfelelő időpontban, az Ügyvédi Irodánkban kerül sor, amely frekventált és könnyen megközelíthető helyen, Budán, a Móricz Zsigmond körtérnél található. Igény esetén személyes találkozás nélkül, távazonosítással is ellenjegyezhető az okirat, ennek részleteiről itt olvashat!

Mit kell tudni a közös megegyezésen alapuló válásról?

Amennyiben a feleknek sikerül egyetértésre jutniuk a járulékos kérdésekben, azaz közös gyermek esetén a szülői felügyelet gyakorlása, a különélő szülő és a gyermek közötti kapcsolattartás,  a gyermek tartása, az utolsó közös lakás használata ügyében, úgy kérhetik a közös megegyezésen alapuló válást.

Ha a házasság felbontását mindkét házastárs megegyezésük alapján közösen kérik, akkor a házasság megromlásához vezető okok feltárására nem kerül sor. Ez azt jelenti, hogy nem kell előadni a válás okait, közömbös, hogy mi vezetett odáig, hogy a felek elválnak. A házastársaknak csak azt kell kinyilvánítaniuk, hogy végleges elhatározáson alapuló, befolyásmentes megegyezésük alapján közösen kérik a házasság felbontását.

Hogyan indul a válóper?

A házasság felbontása iránt indított per az illeték megfizetésével és keresetlevél benyújtásával indul, amelyet eleketronikus úton küldünk be az illetékes bíróságra. A bíróság illetékessége választható, az Ön választása szerint illetékes lehet az alperes lakóhelye szerinti járásbíróság, vagy a felek utolsó közös lakhelye szerinti járásbíróság is.

Az általunk elkészített keresetlevél a szükséges formai követelményeken túl tartalmazza a bíróság ítéleti rendelkezésére irányuló határozott kereseti kérelmet, a perben érvényesíteni kívánt jogot a jogalap megjelölése útján, az érvényesíteni kívánt jogot és a kereseti kérelmet megalapozó tényeket, az érvényesíteni kívánt jog, a tényállítás és a kereseti kérelem közötti összefüggés levezetésére vonatkozó jogi érvelést, és a tényállításokat alátámasztó és rendelkezésre álló bizonyítékokat, bizonyítási indítványokat.

A keresetlevél benyújtását követően általában 1 hónapon belül a bíróság megküldi az első tárgyalásra vonatkozó idéző végzést, amelyet emailen továbbítunk a felek felé.

A válóper menete

Az idéző végzésben szereplő időpontban kerül sor az első tárgyalás megtartására. Fontos, hogy az első tárgyalásra mindkét házastárs személyesen menjen el!

A bíróság az első tárgyaláson meghallgatja a feleket, és megkísérli a felek kibékítését. A Bíróságnak akkor is meg kell próbálnia kibékíteni a házastársakat, ha közös megegyezéssel kívánják felbontani a házasságukat.

Közös megegyezéses válóper esetén az első tárgyaláson nem kell előadni a válás okait, közömbös, hogy mi vezetett odáig, hogy a felek elválnak. A házastársaknak csak azt kell kinyilvánítaniuk, hogy végleges elhatározáson alapuló, befolyásmentes megegyezésük alapján közösen kérik a házasság felbontását.

A bíróság az első tárgyaláson is kimondhatja a válást, ha a házastársak megerősítik az első tárgyaláson, hogy végleges elhatározáson alapuló, befolyásmentes megegyezésük alapján közösen kérik a házasság felbontását, valamint továbbra is fenntartják az egyezségüket a járulékos kérdések tekintetében, valamint nincs a házastársaknak közös kiskorú gyermeke.

Ha a feleknek van közös kiskorú gyermeke, akkor az első tárgyalást követően legalább még egy bírósági tárgyalást kell tartani akkor is, ha a felek egyezséget kötöttek. Ha nincs közös kiskorú gyermek, akkor a bíróság egyezség esetén a házasságot az első alkalommal felbonthatja.

Ha van kiskorú gyermek és közös megegyezéssel akarnak elválni, akkor a bíróság kitűzi a második tárgyalás időpontját, ami általában 1 hónappal az első tárgyalást követően van. Ha a második tárgyaláson megerősítik az első tárgyaláson elhangzottakat, akkor a bíróság meghozza a válásról szóló határozatot.

A bontóper ítéletét a bíróság a jogi képviselőnek küldi meg, amelyet mi továbbküldünk Önnek! A házasság felbontását ezzel az ítélettel tudja igazolni!

Szükséges-e a váláshoz a vagyonmegosztás?

A házassági bontópernek nem része a közös vagyon megosztása, ennek ellenére célszerű, és ajánlott házassági közös vagyont is megosztani. A közös vagyon megosztása történhet a felek egyetértése esetén szerződéssel vagy végső soron a bíróság ítéletével. A közös vagyon megosztásával kapcsolatos szerződésre a törvény alakiságot ír elő, így az kizárólag akkor érvényes, ha azt közokiratba vagy válóperes ügyvéd által ellenjegyzett magánokiratba foglalják. A házassági közös vagyon megosztása adó és illetékmentesen megtehető. Közös megegyezéssel történő vagyonmegosztásának elkészítését nyugodtan bízza ránk! Válóperének elintézése mellett, vagyonmegosztási szerződésének elkészítésére is teljes körű ügyintézést és képviseletet vállalunk, földhivatali ügyintézéssel együtt.

Válóperének elintézése mellett az alábbi kapcsolódó családjogi ügyekben is tudunk segíteni:

Vagyonmegosztás – közös megegyezéssel

Házassági szerződés

Végrendelet

Távazonosítás

Jogi szolgáltatásunk nyújtását távazonosítással is vállaljuk, így az időhiány, a földrajzi távolság, vagy egy esetleges betegség, stb. már nem korlátozza Önt abban, hogy jogi ügyleteit gyorsan, kényelmesen és egyszerűen intézze, akár otthonról. A távazonosítás részleteiről itt olvashat: Távazonosítás

Kik vagyunk?

Az FNLAW Ügyvédi Társulás hazai és nemzetközi ügyfélkörével, és kimagasló színvonalú jogi szolgáltatásaival a legdinamikusabban fejlődő budapesti ügyvédi irodák közé tartozik. A 9 főből álló sikerorientált és előrelátóan gondolkodó csapatunk teljes körű támogatást nyújt a válóperes eljárása során.

Dr. Kosztolányi Ádám Kristóf

Vegye fel a kapcsolatot velünk most:

Dr. Kosztolányi Ádám Kristóf, ügyvéd

Mobil: +36-20/415-81-74

Email: kosztolanyi.adam@fnlaw.hu