- Főoldal
- Bemutatkozás
- Szakterületeink
- Ingatlan adásvétel
- Távazonosítás
- Munkatársaink
- Hasznos Információk
- Kapcsolat
Házassági szerződésének megkötését nyugodtan bízza ránk:
Mikor érdemes házassági szerződést kötni?
Mennyibe kerül a szerződés?
Vegye fel a kapcsolatot velünk most:
Dr. Kosztolányi Ádám Kristóf, ügyvéd
Mobil: +36-20/415-81-74
Email: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Milyen adatokra lesz majd szükség a szerződéshez?
A házassági szerződéssel kizárható, és felülírható, az a Ptk. által rögzített törvényes vagyonjogi rendszer, amely sok élethelyzetben nem előnyös a felek számára.
A törvényes vagyonjogi rendszer leginkább annak a házastársnak védi az érdekét, aki nem folytat keresőtevékenységet, vagy ha folytat is, jövedelme alatta marad a másik házastárs jövedelmének. Ez a rendszer a házasfelek közötti szolidaritást tekinti vezérlő szempontnak és azt a házastársat is részelteti a vagyonszerzés eredményében, aki abban nem vett részt.
A házassági szerződéssel kizárható, hogy valamely házasfelet terhelő tartozás a másik felet is terhelje, annak akaratán és tudtán kívül! A házastársak közösen viselik a bármelyik házastárs által a vagyonközösség fennállása alatt vállalt kötelezettségből eredő tartozásokat. Ez a kötelezettséget nem vállalt, és esetlegesen arról nem is tudó házastársat hátrányosan érintheti például egy végrehajtási eljárás során. Ezen nem várt kötelezettség szintén kizárható házassági szerződéssel.
Fontos tudni, hogy amennyiben a felek nem kötnek házassági szerződést, úgy a házassági életközösség időtartama alatt a Ptk. szerinti törvényes vagyonjogi rendszer érvényesül, ennek lényege, hogy a házastársak osztatlan közös tulajdonát képezi mindaz, amelyet a házassági életközösség ideje alatt akár együttesen, akár külön-külön szereztek, kivéve azt, ami bármelyik házastárs különvagyonába tartozik.
Közös vagyon lesz többek között mindkét házastárs keresete, továbbá a közös vagyonból vásárolt lakás még akkor is, ha csak egyik fél nevére kerül.
Külön vagyon lesz többek között a házasság létrejöttekor már meglévő vagyontárgy és a házasság fennállása alatt örökölt vagy részére ajándékozott vagyontárgy.
Amennyiben a felek nem kötnek házassági szerződést, úgy a tartozások is közösek lesznek, ide értve többek között a házassági életközösség ideje alatt, kizárólag az egyik fél által felvett személyi kölcsönt is!
A felek a házassági szerződésben szabadon rendelkeznek vagyoni viszonyaikról. A Ptk. segítségképpen, felhasználható mintaként kétféle modellt is kínál, amelyet a felek kiköthetnek a házassági szerződésükben: a A. teljes vagyonelkülönítési rendszert és a B. közszerzeményi rendszert. A feleknek nem kötelező azonban ezek közül választania, választhatnak egy általuk kitalált rendszert, illetve a kétféle modellt akár vegyítve is alkalmazhatják.
A házassági szerződés nem csak a házasságkötéskor köthető, az okiratot a házasság előtt és a házasság után is aláírhatják a felek, sőt élettársi jogviszonyban is köthető vagyonjogi szerződés.
Jogi szolgáltatásunk nyújtását távazonosítással is vállaljuk, így az időhiány, a földrajzi távolság, vagy egy esetleges betegség, stb. már nem korlátozza Önt abban, hogy jogi ügyleteit gyorsan, kényelmesen és egyszerűen intézze, akár otthonról. A távazonosítás részleteiről itt olvashat: https://fnlaw.hu/tavazonositas.html
Az FNLAW Ügyvédi Társulás hazai és nemzetközi ügyfélkörével, és kimagasló színvonalú jogi szolgáltatásaival a legdinamikusabban fejlődő budapesti ügyvédi irodák közé tartozik. A 9 főből álló sikerorientált és előrelátóan gondolkodó csapatunk teljes körű támogatást nyújt házassági szerződésének megkötése során.
Vegye fel a kapcsolatot velünk most:
Dr. Kosztolányi Ádám Kristóf, ügyvéd
Mobil: +36-20/415-81-74
Email: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.